ראשון, 21 אוקטובר 2018
A+ R A-

ייעוץ עסקי

ניהולו של עסק מכל סוג שהוא היא משימה קשה ומורכבת. לצד המשימות שוטפות, מנהל העסק נדרש לקבל החלטות עסקיות מורכבות אשר עשויות לעיתים להשפיע על המשך תפקודו העתידי של העסק . בשל ריבוי המשימות ומורכבותם והחשיבות המכרעת של החלטות המנהל בעסק, חשוב לקבל ייעוץ מקצועי בנושא על מנת ליצור יכולת קבלת החלטות שקולה מתוך ראיה כוללת של צרכי העסק.

ניתוח העסק במצבו הקיים

השלב הראשוני בתהליך הוא ביצוע ניתוח יסודי של המצב הקיים. בחינה וניתוח של התהליכים המתרחשים כיום בעסק שלכם יכולים לסייע לכם לגלות ביתר קלות את הגורמים לתקלות ולהתחיל בהליך השיפור.

ליווי עסקי מקצועי יתמקד בנקודות שבעלי העסק אינם פנויים לטפל בהם כמו תחלופת עובדים, בחינת רמת המקצועיות ונהלי העבודה, התמודדות עם משברים וכמובן התנהלות העסק או הארגון מבחינה כלכלית כגון: בעיות של גבייה, תזמ"ז וכו'.

המטרה המרכזית בשלב זה היא איתור הכשלים אשר מונעים מהעסק להוביל את בעליו להצלחה תוך מקסום המשאבים הקיימים בעסק בכדי להגיע לרווחה כלכלית תוך התבססות על ניסיונו המקצועי של המלווה העסקי.

בניית תוכנית עבודה

לאחר שניתחנו את מכלול הבעיות והגורמים, נתחיל ביחד בבניית תוכנית עבודה מקצועית לטיפול בגורמים השליליים המשפיעים על הפעילות העסקית של העסק שלכם.

בשלב בניית תוכנית העבודה נפריד את הבעיות האחת מהשניה ונבנה פתרונות מתאימים לכל אחת מהן כשלמולנו עומד היעד של רווחה כלכלית וגידול מתמיד של העסק.

בשלב זה נתכנן תהליכי עבודה חדשים אשר יובילו לצימצום התקלות בשרשרת האורגנית של העסק ולשיפור רמת התפוקה של העובדים, נבחן את דרכי הפעולה במשברים חוזרים הפוקדים את העסק ונבנה תוכנית כלכלית שתשאיר לבעלי העסק רק את הניהול המקצועי שלו.

ליווי בשלבי הביצוע של התוכנית העסקית

בשלב האחרון של התהליך נעבור ליישום התוכנית המקצועית שבנינו להבראת העסק. בשלב זה ניישם את ההחלטות המקצועיות שנקבעו בבניית התוכנית העסקית הן בצד הניהולי והן בצד הכלכלי ונבדוק את השרשתן בתוך המערכת העסקית על חלקיה השונים.

למרות שקיבלנו את ההחלטות בשלב קודם – שלב הביצוע הוא השלב הקריטי ביותר בתהליך שכן בשלב זה יבחנו כל שלבי התוכנית ויהיה עלינו להתמודד עם משברים חדשים שיצוצו בהמשך הדרך. רק פיקוח מתמיד על התהליך יצליח להוביל את העסק שלכם קדימה.

משרדינו מעניק ייעוץ עסקי לחברות ולעסקים בשלבים שונים של הפעילות, כגון:

הכנת תכנית עסקית וסיוע באיתור משקיעים

סיוע בגיוס הון זר ממשקיעים ותאגידים בנקאיים

ניתוח דוחות כספיים לחברות

ביצוע הערכות שווי לפני תהליכי מיזוג ורכישה

הכנת תכנית הבראה, התייעלות וחסכון לעסקים בקשיים

יצירת קשר מהירה


מבזקי כלכלה